Prodyšné a termoregulační matrace pro klidný spánek i v horkých dnech

Není snad nic horšího, než když se převalujete v posteli a nemůžete spát jen proto, že je vám příliš teplo. Hlavně po horkém letním dni, kdy teplota pocitově neklesá ani večer, může být pro některé z nás opravdu náročné usnout. Přestože naše tělo má vlastní termoregulační systém, který nám pomáhá zvládat teplotní výkyvy a udržuje organismus v tepelné rovnováze, můžeme mu pomoci. Jak? Třeba výběrem správné matrace.

fajn-spanek-2

Matrace ze studené HR pěny

Ačkoliv název svádí k tomu, že vás matrace z HR pěny bude cíleně chladit, pojem „studená pěna“ souvisí s její výrobou. Pěna se vyrábí ve studené vodě, pomaleji než klasické pěny a bez přítomnosti chemických látek jako je např. formaldehyd. To, co by vás mělo zajímat, je zkratka HR. High Resilience znamená vysoká pružnost, přizpůsobivost.

Jak se to projevuje na vlastnostech matrace?

 • Skvěle prodyšná: Po celou dobu spánku matrace dokonale odvádí přebytečné teplo.
 • Velmi porézní: Otevřená struktura buněk v pěně umožňuje vzduchu spolehlivě cirkulovat a vyrovnávat teplotní rozdíly.
 • Vysoce elastická: Reaguje a přizpůsobuje se tlaku těla, tak umožňuje pohodlnou podporu každé části těla.
 • Tvarově stálá: Pevná a odolná pěna pro matrace, které můžete mít doma bez známek opotřebení i dlouhá léta.

Otevřená buněčná struktura, která tvoří HR pěnu, je právě tím důvodem, který zajišťuje v horkých dnech potřebnou vzdušnost a odvod přebytečného tepla z matrace. I při vyšších teplotách si můžete dopřát klidný a vydatný spánek bez nepříjemného pocení. 

Matrace z extra odolné XDURA® pěny

U studené pěny zůstaneme právě pro její úžasné vlastnosti jako je prodyšnost, elasticita a celkovým komfort, který poskytuje během spánku. Ale půjdeme ještě dál. Velmi oblíbenou studenou pěnou, která se používá i v kombinaci s dalšími, je snad nejdokonalejší pěna všech dob: unikátní pěna XDURA® od německé značky EUROFOAME®. Kombinuje všechny potřebné vlastnosti moderních pěn a pozvedá je na novou úroveň.

 • Mimořádně stabilní: Ani dlouhodobé používání nezpůsobuje deformaci tvaru a nežádoucí proležení či slehnutí.
 • Mechanicky odolná: Velmi pevný a bez nadsázky téměř nezničitelný materiál.
 • Vysoce elastická: Výrazně pórovitá buněčná struktura propůjčuje pěně úžasnou pružnost a povrchovou měkkost.
 • Extrémně prodyšná: Otevřené buňky zajišťují vysokou propustnost vzduchu a také perfektně odvádějí případnou vlhkost.

Vysoká odolnost, přirozená tvárnost a pružnost pěny XDURA® jsou dokonalé vlastnosti pro komfortní spánek, který si prostě chcete dopřát každý den. Unikátní struktura pěny zabraňuje hromadění tepla uvnitř matrace, což vám poskytne spaní ve stálé, tělu příjemné teplotě. A to oceníte nejen v létě.

Matrace z termoregulační paměťové pěny SERENA®

Co kdyby se o vaše maximální pohodlí postaraly miliardy mikroskopických vzduchových bublin? Přesně tak vás bude hýčkat americká paměťová pěna SERENA® od CARPENTER®. Každá z buněk této pěny funguje jako samostatný tlumič, který tělu dává dokonalou podporu a zároveň výrazně snižuje tlak na oblast boků a zad v porovnání s konvenčními matracemi. Směle trumfne i paměťové pěny, oproti kterým dosahuje až 4× lepší snížení tlaku.

Co ale dělá matrace z termoregulační pěny SERENA® tak výjimečné?

 • Maximální pohodlí: Pěna je měkká, aby dokonale kopírovala tvar těla, ale současně i pevná, aby poskytovala oporu v místech, kde je to potřeba.
 • Tvarově stabilní: Při vysokých teplotách i extrémním chladu zůstává materiál tvarově konzistentní a poskytuje tělu stále stejně kvalitní odezvu.
 • Teplotně stálá: Jedinečná struktura paměťové pěny reguluje svou teplotu podle vás a tak při spánku nedochází k přehřívání organismu.

Úžasně jemný povrch pěny je příjemný na omak, ale to nejdůležitější? Paměťová pěna SERENA® má mnohem nižší přenos pohybu než běžné matrace, takže i když se budete při spánku vrtět a převalovat, váš partner bude moci nerušeně spát bez probuzení. Pokud si chcete dopřát plnohodnotný a kvalitní odpočinek, podívejte se na naši nabídku termoregulačních matrací.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení