Stále vyrábíme, stále prodáváme ON-LINE a stále odesíláme, jen prodejna je z vládního nařízení uzavřena. Výdej zboží je neomezen.

Krize na trhu PUR pěn 2020

2020-11-zdrazeni-02.jpg

Vážení zákazníci,

bohužel Vás musíme informovat o globální krizi na trhu polyuretanových pěn. Z důvodů kritického nedostatku vstupních surovin potřebných pro jejich výrobu, jako je MDI, TDI a polyolu, jsme nuceni přijmout neatraktivní opatření v podobě zvýšení cen a prodloužení dodacích termínu.

Důvodem zdražení a nedostatku je vysoká poptávka po těchto surovinách, způsobená jejich dramatickým nedostatkem na trhu. Hlavním důvodem nedostatku jsou omezené kapacity výrobců těchto základních surovin jako je BASF SE (Německo), Covestro AG (Německo) a The DOW Chemical Company (USA), kteří (jak uvádějí) z důvodů vyšší moci nemohou produkovat požadované objemy těchto surovin. Mezi skutečné důvody mimo jiné patří i americké sankce uvalené na státy produkující ropu.

Jsme v situaci, kdy se i naše velké skladové zásoby každým dnem zužují a velmi rychle docházejí konkrétní pěny potřebné na výrobu nejprodávanějších matrací. Snažíme se tento problém řešit nahrazováním částí matrací jiným materiálem (vždy srovnatelné nebo vyšší kvality a objemové hmotnosti). Proto se může v tomto krizovém období stát, že se dodané matrace budou barevnostně lišit od zobrazených fotografií v internetovém obchodě.

V souvislosti s nastalou situací Vás musíme požádat o trpělivost při vykrývání objednávek. Bohužel v některých případech nejsme schopni určit a ani odhadnout termín dodání matrací. Je to dané tím, že krizová situace je někdy tak nepřehledná, že teprve den před dodáním se dozvídáme, které pěny dostaneme a které nikoliv. Obecně se snažíme zakázky vykrýt do 15-30ti pracovních dnů od přijaté objednávky.

Velice děkujeme za Vaší trpělivost a pochopení pro nastalou situaci.

Za tým Fajn Spánek - Tomáš Kukla manažer prodeje.

2020-11-zdrazeni-05

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více info zde.