Jak vybrat správný anatomický polštář

Dlouhodobě nevyhovující poloha krční páteře během spánku může vést k bolestem zad a hlavy, ale i k únavě nebo podrážděnosti. Neutrální polohy krční páteře se dá dosáhnout jednoduše – výběrem správné anatomické matrace a polštáře s paměťovou pěnou.

 

2021-06-blog-IG-FB

 

5 tipů pro výběr správného zdravotního polštáře

1. Vybírejte podle oblíbené spací polohy

Aby vám polštář přinášel skutečné pohodlí a uvolnění, měl by držet páteř v přirozeném zakřivení. Při spánku na zádech doporučujeme vybrat vyšší a měkčí polštář. Pokud spíte nejraději na boku, pevnější anatomický polštář bude oporou pro hlavu, krk i ramena.

 

 

2. Zaměřte se na tvar

Na trhu je k dostání několik typů polštářů s paměťovou pěnou. Ten nejznámější se dvěma vlnkami je z anatomického hlediska pro krční páteř nejvhodnější. Vyšší vlnka patří pod krk, nižší vlnka podpírá hlavu.

Ne každému však tento tvar vyhovuje, proto vznikl tzv. bochánek. Bochánkový polštář má výšky stran 6 a 8 cm, uprostřed 11 cm a je vhodný jak pro ženy s užšími rameny, tak pro muže s širšími rameny.

 

 

3. Zvolte ideální tuhost

Příliš měkký polštář nezajistí optimální oporu krční páteře. Příliš tvrdý polštář může tlačit na krk a zhoršit krevní oběh. Pokud si nejste jisti, která varianta je pro tvar a velikost vaší lebky ta pravá, pak zvolte buďto jistotu střední tuhosti, nebo si přijďte polštáře osobně vyzkoušet k nám na FajnSpánek prodejnu (Vožická 3201, Tábor).

 

 

 

4. S relaxačním polštářkem vyražte i na dovolenou

Máte obavu, že z dovolené přijedete rozlámaní? Tak přesně pro vás je ideální varianta anatomického polštářku na cesty. Je malý (30 × 20 cm), skladný a budete mít díky němu jistotu, že se skvěle vyspíte i mimo domov.

Potřebujete standardní velikost 60 × 40 cm? Není problém, díky materiálu z paměťové pěny lze bochánkový polštář zmáčknout a srolovat do ruličky, aniž by došlo k jeho poškození.

 

 

 

5. A co když víte, že většinu času spíte na břiše?

Poloha na zádech nebo na boku je pro spánek nejzdravější. Pokud ale víte, že i přes veškerou snahu vždy během spánku skončíte na břiše, pak pro vás anatomický polštář vhodný není. V takovém případě vybírejte mezi klasickými měkkými polštáři.

 

Je důležité, aby měl ortopedický polštář povlak na zip, který se dá kdykoliv sundat a vyprat na 60 °C, proto všechny naše polštáře dodáváme se snímatelným potahem.

 

Prohlédnout nabídku anatomických polštářů

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení