Ochranná známka Český výrobek pro naše matrace a další produkty

Možná jste si všimli, že se u našich výrobků objevilo logo Český výrobek. Jedná se o ochrannou známku, díky níž máte jistotu že se jedná o výrobek vyrobený v České republice. Co vlastně označení Český výrobek znamená?

Matrace a další produkty s ochrannou známkou Český výrobek

České výrobky jsou známkou kvality a inovací po dlouhá léta. Šikovné ruce, kvalitní materiály a možnost hlídat, že vše probíhá tak, jak si představujeme – i proto na výrobu u nás, případně u našich sousedů, vsázíme i my.

Aby byly české výrobky snadno rozpoznatelné, vznikla v roce 1994 Nadace na podporu českých výrobků, která se v roce 1999 transformovala na Nadační fond Český výrobek. Jeho cílem je podpora malých, středních i velkých českých podniků a firem napříč obory, ale také zjednodušení orientace na trhu pro spotřebitele právě pomocí ochranných známek.

Ochrannou známku Český výrobek si mohou vysloužit jak výrobky a zboží, tak služby či know-how, které vznikají v České republice, v podniku vlastněném českými občany, případně českými právnickými osobami. Jedná se tak například o potraviny, textil, klenoty, výzkum nanotechnologií, IT služby, ale také naše matrace, polštáře, přikrývky a další.

prodejna-fajn-spanek-tabor-04

Proč nesou ochrannou známku jen některé produkty?

Všechny výrobky, které nesou ochrannou známku Český výrobek, na našem e-shopu snadno poznáte dle loga českého lva. Jedná se například o zdravotní matrace, toppery, potahy, polštáře či přikrývky.

Pokud však výrobek logo nemá, nemusíte se ničeho bát. Neznamená to, že se jedná o méně kvalitní výrobky, nebo dokonce produkty dovážené z levných asijských zemí. Jedním z příkladů jsou například naše rošty, které pod naší privátní značkou, z námi vybraných materiálů a podle našich pokynů vyrábí náš ověřený slovenský partner. Za jejich kvalitu dáme ruku do ohně.

Přidělení ochranné známky Český výrobek je pro nás dalším utvrzením, že to, co děláme již přes 25 let, děláme správně. Děkujeme za vaši přízeň. Bez vás by to nešlo!