Jak často měnit matraci

Životnost matrace se odvíjí od typu použitého materiálu a jeho kvalitě, nosnosti a intenzitě používání. Pokud nosnost či vymezenou dobu překročíte, poznáte to poměrně snadno. Jako první se dostaví bolesti v bedrech, potom v krční páteři a ramenou a některé uživatele začnou pobolívat i kolena. Toto je ale stav, do kterého byste to neměli nechat dojít.

 

MATRACE BOOGIE HR

 

Životnost podle kvality materiálů

Pokud si nejste jisti, jestli je vaše současná matrace v dobré kondici, podívejte se, kdy jste ji pořizovali a z jakého je materiálu. Nejkratší životnost mají základní matrace polyuretanové (PUR pěna), pružinové a vybrané typy matrací sendvičových. Matrace, které naopak vydrží i dekádu, jsou ze studené pěny, z líné pěny, odolné a termoregulační pěny, latexové a taštičkové.

 

Zaměřte se na nosnost

Když vybíráte novou matraci, podívejte se, jestli v rámci nosnosti spadáte do vymezené váhové kategorie. To je pro její správnou funkci velmi důležité. Když vyberete špatně, riskujete, že i matrace špičkových vlastností doslouží rychleji, než jste doufali.

 

Bude s vámi až 15 let

Obecně by kvalitní zdravotní matrace měla vydržet 7 až 10 let. Déle spát na jedné matraci nedoporučujeme z důvodů nedostatečné opory v citlivých oblastech ramen, beder a kolen. Velikou roli v životnosti ale hraje materiál a péče. Pokud si zvolíte vysokoobjemovou studenou pěnu 50 kg / m³, položíte matraci na špičkový lamelový rošt, pravidelně se o matraci budete starat (větrání, vysávání, praní potahu) a pořídíte i matracový chránič, může vám jedna matrace sloužit až 15 let.

 

Správná péče

Matraci větrejte, otáčejte, luxujte a pokud máte snímatelný potah, jednoduše jej hoďte do pračky. Rozhodně ale doporučujeme na novou matraci pořídit matracový chránič, který zabrání průniku nečistot, předchází vzniku žlutých skvrn a pomáhá vám ke snazší údržbě a maximální hygieně. Péče s chráničem matrace je snazší, protože nemusíte vždy snímat celý potah.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení